خانه / اخبار / تصمیمات احمقانه آمریکا روحیه وحدت ملی در کشور ما را تقویت می‌کند/امسال هم آیه پایانی سوره فتح ،آیه سال تشکیلات شد

تصمیمات احمقانه آمریکا روحیه وحدت ملی در کشور ما را تقویت می‌کند/امسال هم آیه پایانی سوره فتح ،آیه سال تشکیلات شد

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، با بیان اینکه برای امسال همان آیه پایانی سوره فتح در سال ۱۳۹۷انتخاب شده است، گفت: این آیه راهگشای راهبردهای اشاره شده در بیانیه گام دوم انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حجت الاسلام والمسلمین «محمد جواد حاج علی اکبری، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه  روز چهارشنبه در هفتمین همایش راه روشن انجمن های اسلامی دانش آموزان (تبیین آیه سال۹۸) با بیان اینکه تدبر جمعی از سوی اعضای اتحادیه درباره این آیه مورد انتظار است، افزود: آنچه که در بیانیه گام دوم انقلاب تحریر شده، نقشه راهی است که با چنین راهبردی تحقق کلان دارد و امیدواریم در آستانه سال جدید و در مرحله اول از گام دوم بتوانیم به رسالت علوی و مهدوی خود عمل کنیم.

وی گفت: امسال با توجه به شرایط کنونی سوره فتح و آیه پایانی آن برای پرداختن مجدد از سوی انجمن های اسلامی دانش آموزان به عنوان آیه سال موضوعیت دارد و متناسب با حال و هوای امسال و فضای عمومی کشور و چهل سالگی انقلاب و بیانیه گام دوم است.

وی ادامه داد: بنابراین فرصت تازه ای برای انجمن های اسلامی دانش آموزان است که تدبر جمعی را درباره این آیه نورانی ادامه دهند و بهره بیشتری ببرند.

نماینده مقام معظم رهبری  در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بیان داشت: توقع می رود حفظ سوره فتح با معنا و تفسیر دنبال شود زیرا آیه آخر سوره فتح یکی از زیباترین آیات قرآنی است که حاوی تمثیل و پر از نکته های ناب است و از ویژگی های این آیه نورانی این است که یکی از آیات راهبردی قرآن در خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی است؛ مساله ای که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در توضیح آیه سال ۹۸ تصریح کرد: راهبرد اول شدت بر کفار، مرزبندی و صیانت از هویت و دارا بودن ظرفیت برای ضربه زدن به دستگاه کفر است.

وی با اشاره به اینکه تجلی این آیه را در شخصیت حضرت عباس(ع) می توان مشاهده کرد، اظهار داشت: حضور مومن باید لرزه بر تن کفر بیاندازد؛ چیزی که حضرت عباس علیه‌السلام مصداق تمام و کمال آن است.

نماینده رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان افزود: راهبرد دوم آیه نیز مهر و صفا و فداکاری نسبت به دیگر مومنان است. اینکه یک مومن تا چه اندازه حاضر است برای آسایش و آرامش سایر افراد جامعه از آسایش خود بگذرد معیاری‌ست که می‌توان آن را در آیه سال ۹۸ یافت.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطر نشان کرد: خطری که امروز جامعه اسلامی را تهدید می کند دو نوع است، خطر آشکار از ناحیه دستگاه کفر و خطر پنهان پشت نقاب نفاق که البته خطر نفاق بیشتر است، زیرا منافق تلاش می‌کند به بدنه جامعه مومنین نفوذ کند، در رابطه مومنان با یکدیگر و هم‌چنین رابطه مومنان با امام اختلال ایجاد می کند، روحیه سیاه‌نمایی را در متن جامعه می‌دمد، دستاورد ها را نادیده می‌گیرد، مشکلات را برجسته کرده و ایجاد یاس و ناامیدی می کند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در پایان با اشاره به قرار گرفتن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریست‌ها از سوی دولت امریکا خاطر نشان کرد: دشمن گاهی با تصمیمات احمقانه خود به افزایش روحیه وحدت و وفاق ملی در کشور ما کمک می‌کند، همین مسئله اخیر مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از این دسته است. به هر حال این عیدی است که آن احمق درجه یک (رییس‌جمهور امریکا) در طلیعه سال جدید به مردم ایران هدیه داد.

درباره‌ی روابط عمومی اتحادیه استان

روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان چهارمحال و بختیاری

همچنین ببینید

هشتمین جشنواره نمایشگاه های دانش ‎آموزی مدرسه انقلاب در چهارمحال و بختیاری

هشتمین دوره از جشنواره های ملی  نمایشگاه‌های دانش آموزی مدرسه انقلاب، در مدارس چهارمحال و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *