خانه / اخبار / اخبار استان / جلسه هماهنگ اعضای قرارگاه‌های استانی پسران با نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه

جلسه هماهنگ اعضای قرارگاه‌های استانی پسران با نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه

جلسه هماهنگ اعضای قرارگاه‌های استانی پسران سراسر کشور با موضوع رسالت‌ها و مأموریت‌های انجمن اسلامی دانش‌آموزان در گام دوم انقلاب اسلامی با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان چهارمحال و بختیاری، در این جلسه که عصر روز شنبه ۱۱ اسفند بصورت برخط و با حضور اعضای قرارگاه های استانی سراسر کشور برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری به بیان نکاتی پیرامون بیانیه گام دوم پرداخت.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با تأکید بر لزوم زمینه سازی برای خوانش حداکثری این بیانیه در میان جوانان و نوجوانان گفت: خواندن شکل های مختلفی دارد، ولی من معتقدم بیانیه گام دوم را باید عاشقانه خواند، چون عاشقانه نوشته شده‌است. بیانیه گام دوم جمع بندی هوشمندانه و خردمندانه ای از حرکت بزرگ اما ناشناخته‌ی انقلاب اسلامی است. بیانیه ای که در عین محتوای نغز و کامل با مهر و محبت پدرانه عجین شده است و حسی که به انسان منتقل می کند شبیه به نامه ۳۱نهج‌البلاغه امیرالمومنین است. ترکیبی از توصیه های مهم و در عین حال محبت آمیز پدر به فرزندش.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه ادامه داد: شاخصه تشکیلاتی اتحادیه ایجاب می‌کند که سوابق، تجربیات و ظرفیت هایش را در راستای این بیانیه فعال کرده و در این مسیر پیشگام باشد. اما این پیشگامی به این معنا نیست که درگیر اقدامات تبلیغاتی و نمایشی شویم. باید مراقب باشیم که اسیر حرکتهای تبلیغاتی و نمایشی نشویم. و اقدامات حول محور بیانیه باید مانند باران، آرام اما پیوسته و گسترده ببارد، نه مانند سیل که ناگهانی و مقطعی است و به سرعت تمام می شود و چیزی جز تخریب برجای نمی گذارد. باید مانند باران بهاری، آرام و دلنشین کاری کنیم که همه از این بیانیه پدرانه بهره مند شوند.

امام جمعه موقت تهران افزود: این نشست هم اندیشی نمونه ای از خواندن جمعی است. ما باید در اتحادیه خوب خواندن را بصورت جمعی تجربه کنیم و به سوی تعاون در فهم و درک و مطالعه در حرکت جمعی حرکت کنیم؛ کاری که در روزهای اخیر و در هم اندیشی های اعضای انجمن های اسلامی پیرامون بیانیه گام دوم شکل گرفته است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با تأکید بر تفاوت تأثیرگزاری میان عمل و ادعا، خاطرنشان کرد: صدای عمل همیشه رساتر از حرف است. این که شما دانش‌آموزان را به مطالعه بیانیه دعوت کنید بسیار مفیدتر از بخشنامه و ابلاغ بالادستی و… است؛ البته معتقدم وزارت آموزش و پرورش هم باید اقدامات جدی را پیرامون بیانیه به کار بندد، ولی مخاطب صحبت های من بچه های انجمن اسلامی هستند؛ چرا که دانش آموزان زبان یکدیگر را بهتر می‌فهمند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه با تأکید بر عدم برخورد شتاب آلود با این بیانیه، تصریح کرد: نباید با این بیانیه شتاب‌آلود برخورد کنیم. نگاه‌های سطحی و تبلیغاتی و همایشی آفت رفتارهای مربوط به بیانیه است. البته این تعمق نباید منجر به تأخیر هم بشود. رعایت سرعت در عین تعمق و دوری از برداشتهای سطحی باید در دستور کار ما در اتحادیه قرار گیرد، شاید فعالیت های پیرامون بیانیه از این حیث قابل مقایسه با مدرسه انقلاب باشد، از جنس تعمق و تحلیل و البته اقدام به موقع.

حجت الاسلام حاج علی اکبری در پایان افزود: این هم‌اندیشی و آزاداندیشی حول محور بیانیه را ادامه دهید و در نظر داشته باشید که مخاطب این بیانیه تمام جوانان هستند؛ باید مراقب باشیم طوری رفتار نکنیم که انگار مخاطب نامه فقط ما بچه های انجمن اسلامی هستیم.

درباره‌ی روابط عمومی اتحادیه استان

روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان چهارمحال و بختیاری

همچنین ببینید

دیدار مسئول اتحادیه استان با مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به همراه جمعی از معاونین و دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *