خانه / اخبار / اخبار استان / نامه دانش آموزان به وزیر امور خارجه: آقای ظریف از آرین غلامی تقدیر کنید

نامه دانش آموزان به وزیر امور خارجه: آقای ظریف از آرین غلامی تقدیر کنید

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، اعضای قرارگاه ملی دانش آموزی انجمن های اسلامی دانش آموزان  کشور با صدور نامه ای از وزیر امور خارجه خواستند مراتب تقدیر شایسته از آرین غلامی شطرنج باز کشورمان انجام شود.

در این نامه که عصر دیروز توسط نماینده دانش آموزان انجمن های اسلامی کشور به دست بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشور رسید، با اشاره به عدم رویارویی آرین غلامی نوجوان کشورمان با نماینده رژیم صهیونیستی در مسابقات بین المللی، از وزیر امور خارجه کشور خواسته شده مراتب تقدیر شایسته از اقدام انقلابی این نوجوان بعمل آید.

متن این نامه که به امضای بیش از ۷۰ عضو قرارگاه ملی به نمایندگی از اعضای انجمن های اسلامی کشور رسیده است، بدین شرح است:

جناب آقای دکتر محمد جواد ظریف

وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

هنوز شیرینی دیدار آقا و مولایمان در آذر ماه سال ۱۳۹۶ با آقای علیرضا کریمی کشتی گیر پهلوان کشورمان در جانمان احساس می‌شود که کار بزرگ او را از جنس کار پهلوانان نامدار ایران زمین دانستند و گفتند: «من از اینکه نشان دادید جوانی از جوانهای ما حاضر است برای یک هدف بزرگ و بلند، پا بر روی نفس خود بگذارد و از حق قطعی و قهرمانی مسلّم صرف‌ نظر کند، واقعاً احساس عزت کردم قدر این کار را بدانید و اجر معنوی آن را از خدا بخواهید» این اقدام رهبرعزیزمان الگویی برای همه مسئولان خدوم و بصیر این نظام مقدس است تا در چنین پهلوانی‌هایی پیشقدم شوند و ارزش والای چنین فداکاری‌هایی را به جهانیان نشان دهند. استاد بزرگ نوجوان کشورمان؛ «آرین غلامی» در مسابقات برق‌آسای جام بین المللی ریلتون سوئد از رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی سرباز زد و در نهایت نایب قهرمان شد. او با همین سن کم و در دوران دانش آموزی حماسه آفرید و نه از روی احساس بلکه با درکی عمیق بعد از پایان مسابقات گفت: «هدف بزرگی برای این کارم داشتم که برایم مهمتر از هر عنوانی بود. هدفم این بود که از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنم». او که ۵ طلای جهانی، ۴ نقره آسیا و ۲ برنز جهانی و آسیایی در کارنامه‌ی خود دارد به خاطر مردم مظلوم فلسطین از طلا و جایزه‌اش گذشت و اکنون ما نیز تکلیفی بر دوش خود احساس می کنیم که به احترام او برخیزیم و به خود ببالیم که چنین نوجوانان بصیر و شجاعی داریم. ما اعضای قرارگاه ملی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان از شما که به تعبیر رهبر معظم انقلاب امین، متدین و شجاع هستید درخواست می‌کنیم با تأسی به رهبر فرزانه انقلاب از این دانش آموز شجاع و قهرمان و اقدام او تجلیل نمایید. تا جهانیان درک کنند که ما بر سر آرمان‌مان ایستاده‌ایم و هرگز از حقوق ملت مظلوم فلسطین نخواهیم گذشت.

بی‌شک در مسیر اقدامات ضد صهیونیستی، حسن عنایت حضرتعالی موجب تقویت روحیه نوجوانان و جوانان میهن عزیزمان ایران خواهد شد.

                                                                                               با تشکر

                                       دانش آموزان عضو قرارگاه ملی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور

گفتنی است آرین غلامی نوجوان قائمشهری و استاد فیده شطرنج کشورمان است که چندی پیش در مسابقات بین‌المللی ریلتون سوئد حاضر به رویارویی با نماینده رژیم اشغالگر قدس نشده و به نایب قهرمانی این مسابقات اکتفا کرد.

درباره‌ی روابط عمومی اتحادیه استان

روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان چهارمحال و بختیاری

همچنین ببینید

دیدار مسئول اتحادیه استان با مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به همراه جمعی از معاونین و دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *