خانه / اخبار / اخبار استان / نامه دانش آموزان انجمنی به رئیس جمهور فرانسه/ کدام را باور کنیم؛ ژست دموکراتیک‌تان یا دست های بسته دانش آموزان فرانسوی؟

نامه دانش آموزان انجمنی به رئیس جمهور فرانسه/ کدام را باور کنیم؛ ژست دموکراتیک‌تان یا دست های بسته دانش آموزان فرانسوی؟

دانش آموزان تهرانی با ارسال نامه ای به رئیس جمهور فرانسه ، به رفتارهای توهین آمیز پلیس این کشور با دانش آموزان فرانسوی اعتراض کردند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان شهر تهران صبح امروز در واکنش به دستگیری و رفتارهای خشونت بار و توهین آمیز پلیس فرانسه با دانش آموزان شهر پاریس، این اقدامات را مصداق بارز خشونت دانستند که ژست های آزادی خواهانه دولت فرانسه را رسوا می کند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

تا آنجا که ما در تاریخ خوانده ایم، فرانسه کشوری است که بعد از انقلاب کبیر سال ۱۷۸۹ تلاش کرد در مسیر آزادی و عدالت گام بردارد. تغییری که سلطنت لویی شانزدهم را سرنگون ساخت و در نهایت به تشکیل یک حکومت جمهوری در این کشور منجر شد.

تا آنجا که ما در تاریخ خوانده ایم، مردم فرانسه از ظلم و فاصله طبقاتی که طبقه مرفه و خانواده سلطنتی به مردم فرودست وارد می کردند به ستوه آمدند و تمام این اعتراضاتِ به حق، از سر مبارزه با ظلم و ستم خاندان سلطنتی شروع شد.

حالا بیشتر از ۲ قرن از آن روزها گذشته و این روزها دوباره خشونت به خیابان های شهر پاریس برگشته است. این بار اما مردم به طور نمادین جلیقه زرد به تن کرده اند تا دولت فرانسه آنها را ببیند و صدای اعتراض شان را بشنود. اتفاقی که ما را یاد همان واقعه بزرگ تاریخی می اندازد: انقلاب کبیر فرانسه.

درست است که ما در سن و سال نوجوانی هستیم و شاید نگاهمان به مسائل سیاسی کامل و جامع نباشد، ولی این طور که از زبان اروپایی ها شنیده ایم فرانسه کشور آزادی است و مهد دموکراسی.

آقای مکرون!

در کشور شما که مدعی هستید مهد آزادی است، در کشور شما که به بهانه های عجیبی مانند عدم تبلیغات دینی، حتی اجازه حجاب به دختران مسلمان داده نمی شود، در روزهای اخیر تعداد زیادی دانش آموز نوجوان همراه با صدها هزار نفر از مردم فرانسه در اعتراض به شرایط بد کشورتان دست به تشکیل بزرگترین تجمع اعتراضی زده اند و لب به اعتراض گشوده اند. اما میدانید پاسخ حکومت شما زیر نظر شما به این همه مردم معترض چه بود؟ سرکوب، دستهای بسته، کتک و مجازات دانش آموزان.

 آقای مکرون!

ما اعضای انجمن اسلامی شهر تهران بعنوان باسابقه ترین تشکیلات دانش آموزی ایران، ضمن اعتراض شدید نسبت به وضعیت زننده و توهین آمیزی که در برخورد با همتایان پاریسی مان شکل گرفته، دولت فرانسه را مسئول این اتفاق زشت می دانیم و برای شما متاسفیم که به جای پذیرش نقد و اجازه شنیده شدن صدای مخالف، حتی به دانش آموزان نوجوان هم رحم نمیکنید و کوله هایشان را از آنها می گیرید و دستهایشان را از پشت می بندید. کاش تکلیف دنیا را روشن کنید. ژست دموکراتیک شما را باور کنیم یا دست های بسته دانش آموزان فرانسوی را.امیدواریم روزی برسد که عدالت واقعی را در دنیا ببنیم. روزی که حتما روی شما سیاه و دانش آموزان عدالت خواه، سربلند خواهند بود.

                                                                                              انجمن اسلامی دانش آموزان شهر تهران

                                                                                                                  19آذر ۱۳۹۷

                                                                                                               10 دسامبر ۲۰۱۸
 

این نامه به امضای  260 مسئول انجمن اسلامی و به نمایندگی از ۱۲۰۰ دانش آموز تهرانی تنظیم شده و قرار است فردا رونوشتی به زبان فرانسوی از این نامه به سفارت فرانسه تحویل شود.
گفتنی است در روزهای اخیر ناآرامی های گسترده و تظاهرات سراسری بی سابقه ای در شهرهای مختلف فرانسه در واکنش به شرایط اقتصادی این کشور رخ داده که طی آن حدود ۱۰۰۰ شهروند فرانسوی از جمله تعدادی دانش آموز نوجوان دستگیر شده اند.

درباره‌ی روابط عمومی اتحادیه استان

روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان چهارمحال و بختیاری

همچنین ببینید

«هر عضو انجمن اسلامی؛ یک مهارت»

جلسه مشترک اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و اداره کل سازمان فنی و حرفه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *